הובלות דירה ומעבר דירה בחורף

ישראל היא לא קנדה או ארצות הברית, והחורפים שלנו לא קשים מאוד, אבל הובלות דירה בחורף עלולות להיות מייגעות למדי, במיוחד בימי גשם. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור בחורף – בשלום

 

עונת מעברי הדירה והלחץ על הובלות דירה בישראל היא ללא ספק הקיץ. שעות האור יותר ארוכות, מזג האוויר – גם אם הוא חמסיני ולח – עדיין נח יותר, והעיקר: הובלות דירה בקיץ נעשות בימים שבהם יש חופשות: יותר קל להתארגן על ימי חופש ממקום העבודה, למשל.

 

לעומת זאת, הובלות דירה בקיץ, בגלל שהן מבוקשות יותר בעונה החמה, יקרות יותר וקשה יותר לתזמן אותן. מסיבות אלה הובלות דירה גורמות ללא מעט כאבי ראש לרבים מאיתנו, להוצאות גבוהות יותר סביב הובלות דירה ולעיתים למפח נפש והתרגזויות.

 

אנשים שעוברים דירה בחורף נתקלים בבעיות אחרות: זה נכון שקל יותר להזמין הובלות דירה לעונה הזו, ואולי המחירים נמוכים יותר וניתנים למיקוח, אבל הובלות דירה בחורף פרושן הובלות דירה בימי גשם – וזה לא כיף.

• הטיפ הראשון להובלות דירה בחורף, הוא לבדוק את תחזית מזג האוויר קדימה עד כמה שניתן. היום אפשר לדעת מה יהיה מזג האוויר כשבוע ועד 10 ימים לפני התאריך. כמובן שבכל מקרה של הובלות דירה בחורף, רצוי להכניס בחוזה סעיף של דחיה ללא תשלום במידה ויורד גשם רצוף או שצפויה סופה.

 

• לאחר שווידאתם שתאריך ההובלה הוא פחות או יותר טוב, שימו לב שאתם לא אורזים את כל בגדי החורף. אם אתם עושים זאת, ארזו בצורה נגישה ככל האפשר ושימרו עליהם להעמסה על משאית ההובלה בשלבים האחרונים. ככלל, כמו בכל הובלות דירה שבהן אורזים כמה דברים לקחת ביד, אירזו חלק מהבגדים וציוד החורף וקחו אותו איתכם במכונית – במיוחד ציוד של ילדים.

 

• אם יש לכם חיות מחמד, שימו אותן יום אחד אצל חברים או הורים. הובלות דירה הן לא זמן טוב לחיות, במיוחד כשמדובר בכלב גדול ומפחיד או חתול שפתאום נעלם. "שיכון" בעלי חיים תחת שמירה אצל מישהו לזמן המעבר גם יבטיח שהם לא הולכים לאיבוד בזמן הובלות דירה.

 

• בקשו קצת יותר עזרה ממה שהייתם חושבים שתצטרכו לו היה מדובר בהובלות דירה רגילות. מזג האוויר, העייפות והגשם עושים את שלהם, ורצוי לסיים הכל ככל האפשר מהר. זה כולל גם סידור ארונות והרגעת הילדים, והכנתם למיטה, למשל.

 

• הכינו את הדירה לפני המעבר: רצוי מאוד להניח משטחים של קרטון גלי (קונים בגלילים) על הרצפה. הובלות דירה נוטות להיות מלכלכות מאוד – חישבו על מספר זוגות הרגליים שנכנסות ויוצאות ועל השלוליות והרטיבות.